Opisuję Wam tutaj często jak żyje się w Jagodowym Świecie, który różni się trochę od norm na planecie Ziemia;).

Musicie wiedzieć, że kula ziemska również wygląda u nas inaczej. Dlaczego?

Bo szczyty górskie są nieraz bardzo symboliczne, w codziennym życiu pokonujemy wiele pasm górskich, których nie znajdziecie w żadnym atlasie.

W tym roku nieplanowanie musieliśmy pokonać już wiele wyżyn , wąskich i chwiejących się mostków nad przepaściami i długich, krętych dolin…

Choroba podstawowa Jagody obudziła się i w szpitalu przypomniała o sobie. Z przebitymi płuckami po drenażach, osłabionych odmami i zapaleniem strach myśleć nawet o spacerach po wsi.

Bo trochę jest tak, że decydując się na jakikolwiek wyjazd z niepełnosprawnym dzieckiem musisz skalkulować trzy zmienne: rozsądek, warunki zdrowotne dziecka i swój strach…

Kochamy podróże, chcielibyśmy pokazywać dzieciom świat, ale ten świat u nas poprostu się trochę skurczył.

Jedna wspaniała mama, napisała mi niedawno, że Bieszczady czy Tatry, o których marzymy są właśnie tam, dokąd uda nam się dotrzeć z Jagodą. I właśnie tak się czujemy, kiedy pokonujemy własny lęk i obawy, pakujemy trzy dni wszystkie niezbędne sprzęty i ruszamy chociażby do lasu o godzinę drogi od domu.

Docieramy do naszych „Bieszczad” i jesteśmy tak bardzo wdzięczni.

Ola była w czerwcu w prawdziwym Zakopanem:) Płakałyśmy obie przez Messengera, kiedy pokazywała mi górskie panoramy, które tak kochamy. Tak bardzo się cieszyłam, że miała możliwość tam być.

Na koniec powiedziała: mamo, tu jest tak pięknie, ale tu nie ma Was, najpiękniej byłoby gdybyśmy mogli oglądać to wszystko razem.

Pokazujemy więc dzieciom cały świat, ten najważniejszy, ten który jest dostępny dla naszej Jagodzianki, bo zwiedzania świata najlepiej smakuje razem.

Zapraszam Was do lipcowej galerii naszych podróży!

Na wyspie „Bali”

W „Hiszpanii”

Na „Podlasiu”

Nasze „Malediwy”

Takie okazy tylko w „Amazonii”

Zachody na jeziorze „Tanganika”

Festiwal „Coachella”

Długie spacery ulicami Portyryko

A tu najprawdziwsza Puszcza Notecka

„Tam skarb twój, gdzie serce twoje”

W poszerzonym, jagodowym znaczeniu: tam świat twój, gdzie serce twoje:)